Detoks jaglany przy użyciu Thermomixa

Dieta Keto na Thermomix
4 listopada 2020
Dieta w cukrzycy
10 listopada 2020
na czym polega detoks jaglany? detoks jaglany, kasza jaglana

Na czym polega detoks jaglany?

Detoks jaglany świetnie oczyszcza organizm z toksyn jednocześnie nie prowadząc do głodówki. Skupia się na spożywaniu kaszy jaglanej, która pozyskiwana jest z nasion prosa. Oprócz orkiszu jest jednym z najlepszych zbóż stosowany w diecie oczyszczającej. Z tego artykułu dowiesz się dlaczego warto spożywać kaszę jaglaną i na czym polega detoks jaglany.

Spożywanie kaszy jaglanej idealnie sprawdzi się dla osób, które nie mogą spożywać glutenu. Dostarcza nam ona szereg minerałów i witamin takich jak witamina D, E, K, witaminy z grupy B oraz wapń, potas, fosfor, lecytynę, kwas foliowy. Mamy wiele odmian kasz, jednak właśnie jaglana jest najlepszym źródłem żelaza i krzemu. Jakie korzyści z tego płyną?

  • zapewnia zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci
  • utrzymuje elastyczność naczyń krwionośnych
  • zapobiega odkładaniu w naczyniach krwionośnych związków tłuszczowych
  • pełni ważną funkcję w procesie mineralizacji kości
  • wpływa korzystnie na przemianę materii
  • ułatwia odchudzanie.

Kasza jaglana jest najbardziej lekkostrawna wśród wszystkich produktów zbożowych. Świetnie sprawdzi się w okresie jesienno-zimowym, ponieważ ma właściwości wzmacniające organizm oraz mocno go rozgrzewa. Pozytywnie działa również na układ pokarmowy i gospodarkę kwasowo-zasadową organizmu, a także poprawia pamięć i koncentrację. Jest składnikiem detoksu oczyszczającego ponieważ wspomaga procesy detoksykacyjne w organizmie, usuwa złogi, toksyny, metale ciężkie.

Detoks jaglany znacznie różni się od innych detoksów ze względu na brak uczucia głodu.

Ten rodzaj detoksu jest przeznaczony właściwie dla każdego oprócz osób, które z jakichś przyczyn nie mogą spożywać kaszy jaglanej (np. choroba Hashimoto).

Ważne by przed rozpoczęciem detoksu jaglanego odpowiednio przygotować do niego swój organizm, a im lepiej, solidniej go przygotujemy tym efekty będą lepsze, a sam detoks bardziej przyjemny.

  • Co najmniej 2 tygodnie przez rozpoczęciem detoksu należy dobrze nawodnić organizm. Zaleca się picie wody alkalicznej, która ma zasadowe pH. Dodatkowo należy rozpoczynając dzień oraz przed każdym posiłkiem wypić szklankę ciepłej wody.
  • Na 7-14 dni należy wykluczyć z jadłospisu wysoko przetworzoną żywność jak np. dania typu fast-food, mleko, sery żółte, pleśniowe, mięso i tłuszcze zwierzęce.
  • Kawę należy ograniczyć do 1-2 filiżanek na dzień.
  • Zaleca się wzbogacenie diety o owoce, warzywa, produkty zbożowe pełnoziarniste, pestki, nasiona, orzechy i kiełki.

Detoks jaglany może mieć różne warianty, w zależności od stopnia zanieczyszczenia organizmu.

Detoks jaglany jednodniowy – należy jeść tylko kaszę jaglaną, bez żadnych dodatków.

Detoks jaglany trzydniowy – spożywa się kaszę oraz owoce i warzywa, które oczyszczają organizm dzięki ogromnej zawartości błonnika, a dodatkowo dostarczają nam wielu cennych witamin i minerałów.

Detoks jaglany trwający 12-21 dni – najczęściej stosowany. Przy tak długim detoksie należy stale kontrolować dietę. Podstawą jest kasza jaglana, owoce, warzywa oraz białka i zdrowe tłuszcze. Można stosować jadłospis 7 dniowy przez 2 lub trzy tygodnie. Tutaj możesz kupić jadłospis 7 dniowy do przygotowania w Thermomixie.

Podczas oczyszczania organizmu może pojawić się ból głowy, problemy trawienne, zmęczenie i senność. Oprócz tego na skórze mogą pojawić się zanieczyszczenia – jednak po kilku tygodniach zarówno skóra, jak i cały organizm zostaną doskonale oczyszczone i poprawi się samopoczucie. W razie wątpliwości oczywiście należy skonsultować się z lekarzem.

Jaglany detoks jest zarówno bezpieczny jak i skuteczny. Zaleca się stosować go raz na 12 miesięcy. Kasza jaglana nie dość, że jest smaczna to jeszcze świetnie komponuje się na talerzu z owocami i warzywami. Detoks jaglany to połączenie przyjemnego spożywania posiłków z pożytecznym oczyszczaniem organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *